Професія "Кравець; закрійник"

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють (або забезпечують) підготовку (підвищення кваліфікації) кваліфікованих робітників)

1. Професія: 7433 Кравець
2. Кваліфікація: 2-3 розряди
3. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати на 2-й розряд:
Н.М.1: Асортимент тканин для виготовлення столової та постільної білизни. Види та властивості білизняних тканин. Будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються. Технологію виготовлення столової та постільної білизни. Технологію обробки деталей фартуха. Методи та прийоми ремонту, штопання, очищення готових виробів, з’єднання фурнітури з виробом, знімання: фурнітури, оздоблення, хутряних комірів; пакування: фурнітури, оздоблення, маркування за номерами речей; технологію виконання всіх видів ручних, машинних та волого-теплових робіт, технічні умови на їх виконання; призначення та принцип роботи устаткування, яке обслуговується.
Повинен знати на 3-й розряд:
Н.М.2: Асортимент поясних виробів. Технологію виготовлення та способи обробки деталей поясних виробів. Види та властивості матеріалів, що використовуються. Будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються. Методи та прийоми ремонту, штопання, чищення готових виробів, з’єднання фурнітури з виробом.
Н.М.3: Асортимент виробів платтяно – блузочного асортименту. Види, властивості матеріалів та особливості обробки тканин зазначеного асортименту. Технологію виготовлення та способи обробки деталей виробів платтяно – блузочного асортименту. Технологію обробки, методи та прийоми пошиття, ремонту та волого-теплової обробки зазначених виробів; будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються.
Повинен вміти на 2-й розряд:
Н.М.1: Ремонтувати на машинах або вручну тканини та вироби. Виконувати строчки ручних та машинних стібків. Виготовляти вироби постільного, столового асортименту, фартухів, чохлів, штор, мішків. З’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації, дублювати дрібні деталі, виконувати штопання. Очищати готові вироби. З’єднувати вручну фурнітуру, ґудзики без обмотування ніжки під час пошиття та ремонту різних виробів. Знімати фурнітуру, оздоблення, хутряні коміри з виробів, пакувати фурнітуру, оздоблення, маркувати за номерами речі в хімічному чищенні та фарбуванні одягу.
Повинен вміти на 3-й розряд:
Н.М.2: Шити за індивідуальними замовленнями спідниці та брюки без підкладки, ремонтувати натільну білизну (типу трусів і сорочок), столову та постільну білизну, з різноманітних матеріалів на машинах або вручну відповідно до паспортів замовлень, державних стандартів, технічних умов і встановленої технології обробки., обметувати зрізи деталей, петель на спеціальній машині, копіювати лінії, які намітив закрійник, на симетричні деталі різними способами, пришивати ґудзики з обмотуванням ніжки. Розпорювати вироби та чистити деталі, склеювати прямі розриви матеріалу.
Н.М.3: Шити за індивідуальними замовленнями халати, сукні, блузи нескладної технологічної обробки, а також моделі та зразки. Обробляти та ремонтувати підкладку, бортову і утеплювальну прокладку та стьобати хутряний крій з прокладкою. Виконувати волого-теплову обробку дрібних деталей під час пошиття та ремонту різних виробів, чистити вироби у готовому вигляді. Усувати дрібні неполадки в роботі швейного устаткування, проводити його чищення та змащування.
4.Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержувати норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
6.Сфера професійного використання випускника
Виробництво виробів з текстилю (постільного, кухонного асортименту), виробництво швейних виробів на замовлення населення нескладної технологічної обробки; виробництво робочого одягу; виробництво верхнього одягу спеціалізованими підприємствами за індивідуальними замовленнями населення; виробництво спіднього одягу спеціалізованими підприємствами за індивідуальними замовленнями населення.
7. Специфічні вимоги
7.1.Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 16 років
7.2 Стать: чоловіча, жіноча
7.3 Медичні обмеження.

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу (підприємства, установи та організації, що здійснюють (або забезпечують) підготовку (підвищення кваліфікації) кваліфікованих робітників)

1. Професія: 7435 Закрійник
2. Кваліфікація: закрійник 4-го розряду
3. Кваліфікаційна характеристика
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Розкроює перед пошиттям та перекроює під час ремонту натільну та постільну білизну, корсетні вироби зі зніманням мірок за силуетними основами лекал, одержаних від моделюючих організацій, вибирає фасони виробів. Приміряє вироби на фігурі замовника, крейдує, підрізує деталі після примірки. Здає готові вироби замовникам, погоджує із замовником характер ремонту натільної білизни, корсетних виробів, виявляє дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту під керівництвом закрійника вищої кваліфікації.
Повинен знати: основи конструювання та розкрою; технологію розкрою, пошиття та ремонту виробів зазначеного асортименту; сучасний напрям моделювання; призначення та властивості матеріалів, які використовуються.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за спорідненою професією 3 розряду - не менше 1 року.
Приклади робіт
1. Розробка конструкцій та розкрій дитячих, жіночих, чоловічих трусів, панталонів.
2. Розробка конструкцій та розкрій дитячих, жіночих нічних та чоловічих нижніх сорочок.
3. Розробка конструкцій та розкрій чоловічих, жіночих та дитячих піжам на основі різного крою рукава та з різних видів матеріалів.
4. Розробка конструкцій та розкрій нижніх спідниць з різних видів матеріалів та призначення.
5. Розробка конструкцій та розкрій боді.
4. Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, кваліфікації осіб, які навчатимуться за професією Закрійник 4-го розряду
4.1. При продовженні навчання на основі інтегрованої спорідненої професії
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта за спорідненою професією не нижче 3-го розряду.
4.2. При підвищенні кваліфікації
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта за спорідненою професією не нижче 3-го розряду. Стаж роботи за спорідненою професією 3 розряду - не менше 1 року.
4.3. Після закінчення навчання
Повна або базова загальна середня освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» за професією Закрійник 4-го розряду.
5. Сфера професійного використання випускника
КВЕД ДК 009:2010: 14. Виробництво одягу. 14.1. Виробництво одягу, крім хутряного. 14.14. Виробництво спіднього одягу
6. Специфічні вимоги
6.1. Вік: прийняття на роботу здійснюється відповідно до законодавства.
6.2. Стать: чоловіча, жіноча (обмеження отримання професії по статевій приналежності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України № 256 від 29.12.1993).
6.3. Медичні обмеження.

 

Останні новини

Top
Шаблон скачали с сайта JooMix.org