Поради: як побороти тривогу
Як би ми не були «готові» до того, що зараз відбувається, неможливо нормально сприймати те, що у 2022 році ми чуємо слово «війна». Усі реакції, які виникали у вас сьогодні вранці чи виникають зараз, — абсолютно природні, й не варто відчувати за це провину.
Залежно від провідного типу нашої нервової системи, у когось із людей, коли вони чують страшне слово чи звуки сирени, починається паніка, у когось частішає серцебиття, когось починає «трясти», хтось метушиться чи завмирає, а хтось починає плакати…
У нинішній ситуації надзвичайно важливо зберігати спокій, не панікувати та акумулювати свої сили для підтримки родини і країни. Це вкрай важко в обставинах, що склалися зараз.
АЛГОРИТМ ВПЛИВУ НА СПОКІЙ
Важливо пам’ятати: після фази гіперактивності, в якій, наприклад, ми перебували весь ранок чи якусь частину дня, цілком закономірно настає фаза стабілізації, а потім — виснаження. Щоб не дійти до останньої фази, треба вчасно почати піклуватися про себе. Треба робити все, що можливо, щоб ви могли хоча б на якийсь час «відключатися».
Наприклад, якщо ви з партнером можете «чергувати», моніторити новини чи спати, це важливо робити.
Адже якщо після фази виснаження доведеться знову реагувати, нервова система може не витримати навантаження.